Loading...

Zářivkové trubice s technologií LED

Rádi byste vyměnili staré zářivky za nové a přitom ještě udělali něco pro životní prostředí? Můžete si místo klasických zářivek pořídit zářivkové trubice využívající nejnovější trend, LED technologii.

V naší nabídce naleznete LED zářivky značky Philips a vybírat můžete hned z několika typů, záleží, jaké máte na nový zdroj světla nároky. V nabídce najdete zářivky o délce šedesát, sto dvacet či sto padesát centimetrů.

LED zářivky LEDtube značky Philips představují cenově dostupnou náhradu klasických zářivek T8. Vyzařují studené denní světlo a jejich životnost výrobce odhaduje až na třicet tisíc hodin. Navíc jsou šetrnější k přírodě, protože na rozdíl od starých zářivek neobsahují jedovatou rtuť, a díky technologii LED spoří elektrickou energii.

Trubici lze použít pro zdroje světla s elektromagnetickým předřadníkem, neboli  tlumivkou, ale pozor, je nutné při tom použít bezpečnostní prvek EMP050, který taktéž najdete v naší nabídce. Zařízení vyřazuje z provozu předřadný přístroj, který jinak při výměně klasické zářivky za modernější LED zůstává ve svítidle. Do zdroje světla se bezpečnostní prvek instaluje místo původního startéru. Pokud nejste zrovna odborník na elektriku a nevíte, co mají jmenované součástky v zářivce za úkol, můžete si přečíst náš samostatný článek o fungování zářivky.

Nemusíte se však bát, že bezpečnostní prvek bude svítidlo jakkoli hyzdit. Má totiž unikátní design a spolu se zářivkou vytváří jednotný vizuální vzhled.

Pokud máte o LED zářivky zájem, je samozřejmě možné je pořídit i bez bezpečnostního prvku, ale nainstalovat se potom musí přímo na napětí o síle 220 až 240 voltů bez předřadného přístroje.

Neváhejte nové zářivky vyzkoušet, jsou ideálním řešením nejen pro celková osvětlení.

@parent