Loading...

Novinky v LED osvětlení podzim 2014

LED osvětlení je nejspíše nejrychleji se rozvíjející technologie osvětlení a světelných. Největší výhodou LED světelných zdrojů je jejich životnost a účinnost, respektive poměr příkon / světelný výkon. Vývojem se dále zvyšuje jejich účinnost, která je nyní vyšší než u úsporných žárovek, zářivek a nejnovější LED čipy předčí i některé výbojky. Dále se vyvíjí i stále nové světelné LED zdroje, které nahrazují ty konveční. Příkladem mohou být i nové LED trubice, nebo žárovky imitující klasické žárovky s vláknem. Přinášíme Vám první část novinek od firmy Philips pro letošní podzim.

5.10.2014 | autor: Michal Novotný

Čiré LED žárovky s imitací žárovkového vlákna

Nová širá žárovka s imitací vlákna má vlastnosti, které očekáváte od normální žárovky 40W, tedy

- svítivost 470lm,

- žárovkové světlo (2700°K),

- je stmívatelná,

- na patici E27,

- má shodné rozměry jako standartní žárovka - výška (C) 110 mm, průměr (D) 58mm (viz obrázek).

 

A navíc

- má příkon pouhých 6W,

- životnost 25 000 hodin,

- a nevadí jí časté spínací cykly.

 

A tak tato novinka doplní řadu MasterLED Candle a MasterLED luster. Tyto dvě řady žárovek firmy Philips umí krásně nahradit klasické čiré žárovky. První a výkonnější varianta má příkon 6W, svítivost 470lm a nahradí 40W žárovku. Druhá varianta má příkon 4W, svítivost 250lm a nahradí 25W žárovku. Teplota světla je 2700°K, tedy stejná jako u klasických žárovek. Obě varianty jsou stmívatelné, dodávají se s E14 (miňonkovým) nebo E27 (klasickým) závitem. S E14 závitem se dodávají svíčkové žárovky, které skvěle vypadají v lustrech. S E14 a E27 závitem se dodávají s malou kulatou baňkou, také do lustrů a konečně s velkým klasickým E27 závitem se dodává žárovka klasického tvaru.

Pokud máte klasický lustr a potřebujete do něj nahradit klasické žárovky nebo úsporky, jsou tyto LED žárovky to pravé.

A navíc, vzhledem k vývoji technologií a stále se zvyšujícím počtu prodaných světelných zdrojů klesá cena těchto žárovek, které jsou sice stále dražší než neznačkové LED žárovky, ale kvalitou, životností a i výkonem je předčí.

CorePro LED žárovka – náhrada za 100W žárovku.

Po MasterLED žárovce, která svítivostí 1521lm nahradí 100W žárovku, přichází i „levnější“ varianta, která se liší designem, který připomíná velikostí i tvarem klasickou žárovku a hlavně i tím, že není stmívatelná. Základní parametry jsou

- svítivost 1521lm,

- životnost udávaná výrobcem je 15000h,

- barva světla je žárovková, tedy 2700°K,

- patice E27,

- není stmívatelná

- příkon 15W

- ekvivalent 100W klasické žárovky

- rozměr - výška 138mm, průměr 68mm.

Philips se tedy u této kategorie žárovek dostává na úsporu 85% energie oproti klasické žárovce.

Cena je také nižší než u MasterLED náhrady za 100W žárovku, takže zde máme ideální náhradu žárovky tam, kde potřebujeme, aby to opravdu hodně svítilo.

 

 

V příští části se podíváme na další novinky:

  • LED kapsuli na patici G4
  • LED trubice na elektronické předřadníky

 

@parent